
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Accuracy | 1 % |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Sensing Method | High Side |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$23.75358
Ext.Price$23.75358
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.75358 | $23.75358 |
| 10 | $22.92515 | $229.25150 |
| 25 | $22.92515 | $573.12875 |
| 50 | $22.92515 | $1146.25750 |
| 100 | $22.92515 | $2292.51500 |
| 300 | $22.92515 | $6877.54500 |
| 500 | $22.92515 | $11462.57500 |
| 1000 | $22.92515 | $22925.15000 |
